TUMBET146.COM – ERSUN YANAL’DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP; ‘BEN DAHA NE YAPAYIM?’betpas353 önerdiğimiz bir sitedir.

Fenerbahçe’de geride kalan 12 haftada 21 puanı bulunan ve kaybedilen 15 puanın sorumlusu olarak gösterilen Teknik Direktör Ersun Yanal, istatistiklerle eleştirilere cevap verdi.

Sözcü Gazetesi’nden Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre, sarı-lacivertliler, bu sezon tüm istatistiklerde 29 verinin 25’inde lig birincisi olarak dikkat çekiyor.  Fenerbahçe, gol beklentisi, şut, net gol pozisyonu, kilit pas, topa sahip olma, 3. Bölgede topla buluşma ve pas isabet, isabetli orta topu geri kazanma süresi gibi alanlarda rakipsiz.

TEK SORUN GOL

Ersun Yanal da yakın çevresiyle yaptığı sohbette bu istatistiklerle takım olarak başarısız olmadıklarını belirtti. Tecrübeli hoca, bu kadar başarılı istatistiklere rağmen istenilen seviyede olmamasının en önemi çok olan nedenini bireysel hatalara bağlıyor.Sarı-lacivertliler, ceza sahasına en fazla giren, en fazla isabetli şut atan, en net pozisyonlara giren takım olmasına rağmen, meşin yuvarlağı üç direğin arasına geçirmekte zorlandı ve en fazla net fırsat harcayan 4. takım oldu.

SAKATLIKLAR RİTMİ BOZDU

Ersun Yanal, sezon başından yana gelen sakatlıklara da dikkat çekti. Tecrübeli hoca, şu konulardan dert yandı: “Serdar’ın eli kırıldı. Tolgay ayak bileğinden ikinci kez sıkıntı yaşadı. Hasan Ali ayak tabanından problem yaşadı. Dirar fıtıktan ameliyat oldu. Rodrigues ve Vedat, ayak bileğine darbe aldı. Emre Belözoğlu’nun kaburgasında hasar oldu. Kruse, kasığında yırtık yaşadı. Isla ve Moses’ın kas sakatlığı yaşaması… Hangi takım bunlardan etkilenmez ki!”

TUMBET146.COM – ERSUN YANAL’DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP; ‘BEN DAHA NE YAPAYIM?’

3 Comments on TUMBET146.COM – ERSUN YANAL’DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP; ‘BEN DAHA NE YAPAYIM?’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*